Албанія

остання загадка Європи

Невелика європейська країна Албанія у меншій мірі відома туристам ніж її сусідки - Чорногорія і Греція. Її культурна спадщина і прекрасні пейзажі тривалий час були приховані від чужих очей із-за високої міри ізольованості країни від світу.

У албанців існує два варіанти назви своєї батьківщини - "країна одноплемінників", і не менш поетичне "країна гірських орлів". Останнє обумовлюється великою різноманітністю природних ландшафтів - узбережжя Адріатичного моря складають рівнини, на півночі прагнуть ввись Північноалбанські Альпи. Мандрівник, що любить пейзажі, захопиться скелястими списами і зарослими густим лісом горами, блакитними водами Адріатики і спекотливими піщаними пляжами.

Туристичним і курортним центром Албанії вважається місто Дуррес, яке також називають морськими воротами країни. Засновано це місто ще в VII столітті до н.е., і тут досі розвинене рибальство. Також Дуррес славиться своїми чудовими пляжами.

Під час відвідування Албанії ні в якому разі не можна проігнорувати міста-музеї цієї країни - Берат і Круя. У першому місті до сьогоднішнього дня збережені кріпосні стіни XIII століття, усередині яких розташований житловий квартал. Круя, колишня столиця Албанії, спочатку був побудований на фундаменті, що складається з природної скелі. Сьогодні Круя цінується як заповідник древньої культури і архітектури.

Усією своєю привабливістю Албанія назавжди полонить мандрівників. Ті, хто побував тут одного разу, зміг доторкнутися до історичних пам'ятників, до природної краси, обов'язково повертається сюди знову. Усі гості цієї країни відмічають, що місцеві жителі дуже гостинні. Албанія відмінна і з фінансової точки зору : ціни на відпочинок тут досить низькі.

Курорти

Дуррес

Дуррес


Дуррес є другим за величиною містом Албанії і головним портом країни. Він розташований в 35 кілометрах від столиці Тірани, в 300 кілометрах від італійського порту Бари. Тут перетинаються головні автодороги і залізничні колії Албанії. Але понад усе Дуррес відомий своїм піщаним пляжем, що простягнувся на 180 метрів завширшки і на 7 км уздовж Адріатичного моря, і що зробив місто одним з найголовніших курортів Албанії. Пляж починається від містечка Цуррила на півночі і тягнеться до Шкемби Кавайе (до речі, ще одно відоме історичне місце: тут в 48 році до н.е. Цезар розгромив військо Помпея) на півдні. Тепле Адріатичне море, піщане узбережжя, велика кількість розваг, магазинів, ресторанів роблять відпочинок в Дурресе приємним і незабутнім. Море біля берега неглибоке, що особливо привабливо для відпочинку з дітьми. У численних ресторанах і кафе переважає місцева кухня: свіжі овочі, морепродукти, м'ясо. Але, завдяки географічній близькості, кухня Італії тут дуже популярна. На узбережжі можна знайти безліч ресторанчиків з величезним вибором італійських блюд. Самі італійці визнають, що єдиною країною за кордоном, де можна спробувати справжню італійську їжу, являється Албанія. Багатий вибір кращих вин Албанії, Франції, Греції, Італії, Іспанії зробить відвідування ресторану ще приємнішим. У літній час ресторани, кафе, дискотеки працюють до 2-3 годин ночі. У багатьох закладах можна послухати виконавців албанських пісень.

Готелі курорту